Loading ....
Przedszkole nr 9 w Siemianowicach Śląskich
Biuletyn Informacji Publicznej
przedszkola nr 9 w Siemianowicach Śląskich
został stworzony w celu powszechnego
udostępniania informacji publicznej w postaci
elektronicznej
Okrężna 17
41-100 Siemianowice Śląskie
tel/fax: 32 228 39 39
e-mail: przedszkole9@siemianowice.pl
strona: http://www.p9siemianowice.pl

 

 

Przedszkole nr 9

 zlokalizowane jest na osiedlu Tuwima w Siemianowicach śl., z dala od głównej drogi, w wolno stojącym budynku otoczonym obszernym, zielonym ogrodem.

Mimo  dość dobrze wyposażonego placu zabaw dla dzieci jest planowana modernizacja i doposażenie w urządzenia zabawowe z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Sale zajęć dla dzieci są przestronne, kolorowe, wyposażenie dostosowane jest do odpowiednich grup wiekowych, w każdej sali są kąciki do rozwijania zainteresowań dla dzieci ,zaś doskonale dobrane pomoce dydaktyczne oraz zabawki pozwalają na miłe spędzenie dnia przedszkolnego. Każda sala, oprócz jednej wyposażona jest w oddzielną toaletę z ubikacją i umywalkami.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci w rozwijaniu ich zainteresowań i talentów zostały utworzone kółka zainteresowań tj. kółko muzyczno-taneczne, kółko eksperymentalno –przyrodnicze, kółko matematyczno- programistyczne.

Na terenie przedszkola prowadzona jest również gimnastyka korekcyjna.

Poza obowiązkowa realizacją podstawy programowej realizujemy również projekty edukacyjne: ”Piękna nasza polska cała”, „Bliżej przedszkola: bliżej pieska”, „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, „Uczymy dzieci programować”, i projekt „Kids and sport”

Jak jedyne przedszkole w mieście dysponujemy tablicą multimedialną, która jest wykorzystywana do uatrakcyjnia zajęć i realizowanych projektów.

Ogromnym atutem naszej placówki są  również zajęcia z języka angielskiego realizowane codziennie w każdej grupie wiekowej.

Na terenie przedszkola jest zapewniona opieka logopedyczna i pedagogiczna. Gabinet logopedy i pedagoga jest wyposażony w gry dydaktyczne i programy komputerowe oraz sprzęt wykorzystywany w terapii SI.

W szatni są  szafki dla każdego dziecka, z półkami i wieszaczkami,  dostępnymi również dla rodziców,  a rodzice maja prawo odprowadzić dziecko do sali.

Kadra pedagogiczna jest bardzo dobrze przygotowana do  zajęć z dziećmi, poza wykształceniem wyższym pedagogicznym posiadamy również specjalistów z zakresu oligofrenopedagogiki, terapii pedagogicznej, terapii SI, rehabilitanta, logopedę.

W naszej placówce funkcjonuje także dobrze wyposażona kuchnia, gdzie wszystkie posiłki są przygotowywane na miejscu z zachowaniem zasad zdrowego żywienia(posiadamy certyfikat)

Zapraszamy do zaznajomienia się z pełną ofertą edukacyjną na stronie www.przedszkole9siemianowice.pl

 

 

 

 

Pokaż informacje o artykule